Inspiratiedag 'Exclusief - Inclusief' 22/03/2019

Het Netwerk rond Inclusie organiseert opnieuw een dag rond het thema inclusie om nooit te vergeten!

Vrijdag

22

Maart

Locatie

BLUEPOINT

Filip Williotstraat 9

2600 Berchem (Antwerpen)

Uur

8:00 - 16:00 uur

Prijs

Gratis

Dit evenement is een initiatief van het Netwerk rond Inclusie

Programma

08:00 uur - Onthaal

08:45 uur - Welkom / check-in (Jan De Vos, OnderwijsNetwerk Antwerpen)

09:00 uur - Inspiratie vanuit 4 perspectieven

10:00 uur - Koffiepauze

10:30 uur - Break out sessies reeks 1

  1. Redelijke  aanpassingen  in  de  klas – een  zoektocht  naar  participatie  voor  elke leerling
    Elisabeth De Schauwer (UGent, vakgroep Orthopedagogiek)
  2. Missing  voices
    Inge Van de Putte (Potential en UGent, vakgroep Orthopedagogiek)
  3. Inclusieve praktijk Nürnberg
    Christian J. Büttner, Tanja Klieber, Ute Ehrenfeld, Dr. Thomas Beutl, Stephan Birkenmeier (Nürnberg)
    Inès Vermander, Tine Verwulgen, Veerle Van den Eynde (ondersteuners)
  4. GOL(l)D:  Gericht Ondersteunen van Leerkrachten in het Leren omgaan met Diversiteit, met de focus op het diversiteitsdenken
    Joke Adriaensens, Mieke Avonds (AP Hogeschool)
  5. Gedrag dragen vanuit de context (contextueel handelen) 
    (Infofiche)
    Bert Murawski (Karel de Grote Hogeschool)
  6. “Werken” met SmartGames
    Dany de Vooght & Ann Neetens
  7. Gebruik een eigen case om de redelijkheid van aanpassingen af te wegen, met Unia (basisonderwijs)
    Carmen Van Puyenbroeck, Gert Backx, Olivier Clauw
  8. Samenwerkingspraktijken van leerkrachten om inclusief onderwijs te realiseren
    Dries Vansteenkiste & Nick Ferbuyt (UAntwerpen)
  9. Ondersteunen rond gedrag
    Beno Schraepen (AP Hogeschool)
  10. UDL (resonansonderzoek KdG-Artevelde)
    Elisa Vandenbussche (Arteveldehogeschool. BanaBa opleidingen buitengewoon onderwijs en zorgverbreding en remediërend leren)
  11. Opvang & vrije tijd: een inclusieve benadering
    Marleen Laureyssens (regie buitenschoolse kinderopvang stad Antwerpen) i.s.m. Heder, Katrinahof en Koraal

 

12:00 uur - Middagpauze

13:30 uur - Break out sessies reeks 2

  1. Ouderbetrokkenheid bij kinderen met specifieke onderwijsbehoeften in de klas
    Elisabeth De Schauwer (UGent, vakgroep Orthopedagogiek)
  2. Missing  voices
    Inge Van de Putte (Potential en UGent, vakgroep Orthopedagogiek)
  3. Lijm nodig? Mobiele begeleiding op de klasvloer en daarbuiten
    Gaby Pereira (Heder)
  4. GOL(l)D:  Gericht Ondersteunen van Leerkrachten in het Leren omgaan met Diversiteit, met de focus op het diversiteitsdenken
    Joke Adriaensens, Mieke Avonds (AP Hogeschool)
  5. De leerzorg van de toekomst: de sensitieve leerkracht
    (Infofiche)
    Bert Murawski (Karel de Grote Hogeschool)
  6. Psychisch welzijn kinderen & jongeren
    Brenda Froyen (lerarenopleider AP Hogeschool, auteur, lid van de Hoge Gezondheidsraad)
  7. Gebruik een eigen case om de redelijkheid van aanpassingen af te wegen, met Unia (secundair onderwijs)
    Carmen Van Puyenbroeck, Gert Backx, Olivier Clauw
  8. Potential in de JOMA-basisschool
    Nick Ferbuyt (Potential en UAntwerpen)
  9. Ondersteunen rond gedrag
    Beno Schraepen (AP Hogeschool)
  10. UDL (resonansonderzoek KdG-Artevelde)
    Elisa Vandenbussche (Arteveldehogeschool. BanaBa opleidingen buitengewoon onderwijs en zorgverbreding en remediërend leren)
  11. Opvang & vrije tijd: een inclusieve benadering
    Marleen Laureyssens (regie buitenschoolse kinderopvang stad Antwerpen) i.s.m. Heder, Katrinahof en Koraal

 

15:00 uur - Koffiepauze met afsluitend woordje door Jinnih Beels, (Schepen voor Onderwijs, Jeugd, Integratie en Inburgering, stad Antwerpen) en LIED (Maud Wilms).

16:00 uur - Einde

Inschrijven voor deze dag is helaas niet meer mogelijk.

Organisatie

Netwerk rond Inclusie

Locatie

Lees ook

Vragen? Contacteer ons!

Contactgegevens: Jan De Vos

Schrijf je in op onze nieuwsbrieven om op de hoogte te blijven van alle nieuws en activiteiten.

Schrijf je in